| Inschrijvingsformuliergastvliegers: gelieve ook aan te melden via het formulier
|
Toegang tot het terrein om de caravan/camper op te stellen is mogelijk vanaf vrijdagmiddag 12u00. Vòòr 12u00 kan je niet op het terrein met caravan/camper. | |
Het veld meet 130 bij 40 meter, en is WZW - ONO georiënteerd. Aandachtspunten: | |
|
| |
![]() | |
Vliegrestricties.
Zie vliegkaarten, het zal uiteraard met de vliegbriefing verduidelijkt worden.
Mandragend verkeer:
Het gebruik van Schaffen wordt gedeeld met mandragend verkeer, maar het BIGGS weekend is er erg weinig activiteit want:
De zweefclub, Diest Aero Club, zullen hooguit met met 2à3 toestellen aanwezig zijn, daar de rest dat weekend op zweefkamp is in Issodun, Frankrijk en Laucha, Duitsland.
De valschermclub, ParaClubVlaanderen, heeft dat weekend een ‘boogie’ te Moorsele en enkel er zullen een aantal tandemsprongen uitgevoerd worden op Schaffen.
De verstandhouding is zeer goed met onze ‘grote broers’. Niettegenstaande zal er nauw gelet worden op de veiligheid. We zullen in verbinding zijn met de piloot van de Pawnee en Caravan d.m.v. radio.
Modellen met Jet aandrijving:
Jets zijn toegelaten.
Frequentiebord:
Er is een frequentiebord aan het clubhuis en deze kan eventueel aan Biggs-start-box geplaatst worden.
Laatste grasmaaibeurt:
De piste wordt waarschijnlijk woensdag of donderdag gemaaid. Het terrein rondom onze piste is afgelopen weekend gemaaid en wordt deze week gehooid en in blokken geperst.
De camping- en parking zone wordt afgebakend met afwisseld nadar en lint.
Het clubhuis is gans het weekend, 21-22/07 geopend. Is er is voldoende drank aanwezig, alsook lunchpakketten, s’middags afhankelijk van de middagpauze tijdens het slepen.
Chemische toiletten kunnen niet geloosd worden.
Huisdieren zijn toegelaten, op de piste aan de leiband.
Kamperen:
Zie laatste kaart boven, de geel-grijze zone is voorzien voor de campers en tenten en ook als parking voor eventueel publiek. Deze zone is toegankelijk via de Rodestraat net voorbij het bosje.
Het zal aangeduid worden met wegwijzers.
B&B en hotels:
http://www.toerismediest.be/
Parkeren modellen:
Aan het clubhuis zullen 2 grote tenten staan waar, op eigen verantwoordelijkheid, toestellen in geplaatst kunnen worden tijdens de nacht.
Stroom
We voorzien een generator van 18Kva met een verdeelpunt. Gelieve dat ieder zijn verlengkabel meebrengt.
Water
Aan het clubhuis is een buitenkraan voorzien voor waterafname.
Toiletten
In het clubhuis zijn er 2 toiletten
EHBO
EHBO-kist. En elke dag zal een er medisch verantwoordelijke aanwezig zijn. (leden van de brandweer, verpleger)
Dokter van wacht :
+ 32 903 36 145
Apotheker van wacht:
is pas na 19u en te vinden via internet.
In schaffen dorp op zo’n 5min. van Dmc is er een apotheker
Dierenarts:
Het Neerhof, Dierenartsenpraktijk, +32 13 327 959
Karel Alenstraat 4, 3290 Diest www.daphetneerhof.be
Ziekenhuis:
AZ Diest
Statiestraat 65, 3290 Diest +32 13 354 011
Noodnummer 112
Diest Aëro Club heeft een brandveiligheidsplan overgemaakt aan de brandweer, waarbij alle toegangen tot het militair domein en ook de toegang tot Dmc aanduiden.
(DAC is de overkoepelende club van Dac motor en zweefviegen, Paracentrum Vlaanderen en Dmc)
Wat betreft dokters e.d. zal er een lijst uithangen in het clubhuis, als ook aan het frequentiebord.
Routebeschrijving, ook voor nooddiensten
Via GPS kan je volgend adres ingeven: Rodestraat 3290 Diest
ofwel de coordinaten : 51.005300,5.061000
DMC op google maps
Vliegtijden
Het terrein is toegankelijk van vrijdagmiddag, er kan gevlogen worden samen met de leden van Dmc, die een vliegdag hebben.
Het BIGGS sleeptreffen zelf start zaterdagdags t.e.m. zondag van 10u tot 19u, electro na 19u tot sunset.
Eten en BBQ
Zaterdagavond voorzien we een bbq om 19u, kosten 15€p.p. Gelieve inschrijven via website van BIGGS, zodat wij tijdig het vlees kunnen bestellen.
zaterdag- en zondagmiddag voorzien we luchpakketten bestaande uit 2 sandwichen en koffie aan 3,50 €.
zaterdag- en zondag voormiddag is de koffie gratis.
Onder voorbehoud: vrijdagavond ook een wilde bbq, maar dat is nog niet zeker.
Winkels
Voor de campeerders is er een kleine supermarkt, Spar, in Schaffen dorp.
Kleinbergstraat, Schaffen ca. 2,3km - 6 min.
Carrefour, Leuvensesteenweg, Diest ca. 7km - 11 min.
Zondagochtend zijn er altijd wel bakkers in de buurt die open zijn.




